Pro-life

ŻYCIE

"EWANGELIA ŻYCIA znajduje się w samym sercu orędzia Jezusa Chrystusa. Kościół każdego dnia przyjmuje ją z miłością, aby wiernie i odważnie głosić ją jako dobrą nowinę ludziom wszystkich epok i kultur. Jezus, przedstawiając istotę swojej odkupieńczej misji, mówi: „Ja przyszedłem po to, aby owce miały życie i miały je w obfitości” (J 10, 10). Ma tu w rzeczywistości na myśli owo życie „nowe” i „wieczne”, polegające na komunii z Ojcem, do której każdy człowiek zostaje bez żadnych zasług powołany w Synu za sprawą Ducha Uświęciciela. Ale właśnie w świetle takiego „życia” nabierają pełnego znaczenia wszystkie aspekty i momenty życia człowieka."

Evangelium Vitae 1

Ze względu na doświadczenia historii naszego życia, a przede wszystkim na dar "nowego życia" jakie otrzymaliśmy od Boga, czujemy się uwrażliwieni na godność życia każdego człowieka - szczególnie tego najmniejszego. Jest to jednocześnie dla nas wezwanie do budowania kultury życia.


Staramy się to czynić poprzez codzienne wsparcie dla rodzin i osób, które tego potrzebują oraz zorganizowane akcje na rzecz promowania wartości życia i rodziny.
Naszym głównym dziełem jest organizowanie dorocznych Rekolekcji Rodzinnych. Czynnie angażujemy się w obchody Dnia Świętości Życia oraz Dnia Dziecka Utraconego. W okresie karnawałowym organizujemy Bal Przebierańców dla rodzin, a w okolicy Tłustego Czwartku przeprowadzamy akcję wspierania dzieł misyjnych i charytatywnych "Wyślij pączka do Afryki".

ŚWIADECTWA